İNME ORGANİZASYONU
 
Bir yakınınız inme geçirdiğinde, "onun" başına gelen bu durumla "sizin" nasıl başa çıkacağınızı hiç düşündünüz mü? Genellikle ilk akla gelenler hastanın yaşayıp yaşamayacağı ya da yaşadığı takdirde inmenin ne kadar iz bırakıp bırakmayacağıdır.

Ancak, saatler günlere, günler haftalara döndükçe, inme (beyin felci) ile mücadelenin sadece hastanızın değil, sizin de hayatınızın merkezine yerleştiğini fark eder, yalnızlık, hayal kırıklığı hatta öfke gibi duygulara kapılabilirsiniz.İşte o günlerde siz hastanıza destek olmaya çalışırken bir başkasının da size destek olmasını, sorularınızı yanıtlamasını arzularsınız.
 
İşte bu duygu ve düşüncelerle yola çıkarak 2004 yılında "inme" (beyin felci / hemipleji) konusunda geniş kitleleri bilgilendirmek, inmeyi önlemek, inme geçiren yakınları ile ilgilenen kişileri desteklemek ve bu konuda araştırmayı teşvik etmek amacıyla İnme Organizasyonu'nu kurduk. Organizasyonumuz inme konusunda geniş kapsamlı çalışmalar yaparak hasta ve hasta yakınlarını eğitmek, internet ortamında bu konuda gerekli bilgilere istedikleri anda ulaşabilecekleri bir kaynak oluşturmak üzere kurulmuş olup, kar amacı gütmemektedir.


Bu bölüm iletişimi ve detaylı bilgi için lütfen iletisim@beyinfelci.org e-posta adresine yazınız...
 

Tüm hakları saklıdır. © 2007 www.beyinfelci.org
Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu gelişen hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar; sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.