LABORATUARLAR


Hastane ve sağlık kuruluşlarından birine başvurduğumuzda, hastanın ya ilgili merkezde ya da sağlık kuruluşu dışında tahlilleri talep edilebilir; ilgili tıbbi analiz ve benzeri işlemler için laboratuara gereksinim duyulur.

Laboratuarların olmazsa olmazları nelerdir? Laboratuarların sahip olması gereken birtakım sertifikalar var mı? Tahlilimizin sentez ve analizi için kullanılması gereken insan gücü eğitimi, malzeme miktar ve kalitesini belirleyen sertifikalara hangi laboratuarlar sahip? Aşağıda bazı siteler bilgi kaynağı olabilir:

 

İstanbul Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Laboratuarları: http://www.istanbulsaglik.gov.tr/w/kurumlar/kurumlar.asp?lc=0&kk=23

Laboratuar (tıbbi tahlil laboratuarları): http://laboratuvar.com/tibbi-tahlil-laboratuvarlari/

Ankara Tıbbi Tahlil Laboratuarları: http://laboratuvar.com/ankara-tibbi-tahlil-laboratuvarlari-laboratuvarlar/

İstanbul Tıbbi Tahlil Laboratuarları: http://laboratuvar.com/istanbul-lab/

İzmir Tıbbi Tahlil Laboratuarları: http://laboratuvar.com/izmir-lab/

Diğer Tıbbi Tahlil Laboratuarları: http://laboratuvar.com/oteki-sehirler-lab/

Biruni Laboratuarı: http://www.biruni.com.tr/TR/INDEX/Default.asp

İstanbul İl Kontrol Laboratuarı: http://www.istanbulkontrollab.gov.tr/Default.aspx (Tıbbi tahlil yok!)

 

 

 

 

 

Laboratuarlar konusundaki paylaşmak istediğiniz tecrübelerinizi yayınlanmak üzere iletisim@beyinfelci.org e-posta adresine gönderebilirsiniz…

 

 

 

 

 

 
 

Tüm hakları saklıdır. © 2007 www.beyinfelci.org
Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu gelişen hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar; sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz.